Tepelná čerpadla, klimatizace, fotovoltaika prodej – montáž – opravy – poradenství

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

TČ vzduch/vzduch pracují na stejném principu jako tepelná čerpadla vzduch/voda, jen s tím rozdílem, že tepelný výkon předávají přímo vnitřnímu vzduchu objektu.

T

TČ mohu mít jednu vnitřní jednotku (split), nebo více vnitřních jednotek (multisplit). Tepelná čerpadla vzduch/vzduch s jednou vnitřní jednotkou se používají pro vytápění/chlazení malých bytů, temperaci domů nebo chat a chalup. Vnitřní jednotka vytápí (případně chladí) místnost, kde je umístěna. Do dalších pokojů za zavřenými dveřmi se teplo dostává obtížněji. Při použití více vnitřních jednotek, je ale možné tímto způsobem zajistit vytápění nebo i klimatizaci celého domu.

Nabízíme split jednotky Sinclair a multisplit Mitsubishi (2 – 4 vnitřní jednotky), které jsou zařazeny do programu NZÚ a lze tím pádem čerpat dotaci i na tento zdroj. Který může nahradit podlahové elektrické rohože nebo elektrické konvertory.

 Mezi tento typ tepelných čerpadel bývají řazeny i systémy na rekuperaci tepla a tepelná čerpadla určená pro vzduchotechnické jednotky, například pro bazény, kde plní i funkci odvlhčování.

V novostavbách je možná další možností topení- strojní větrání s rekuperací a dohřevem vzduchu elektricky,  topnou vodu nebo tepelným čerpadlem.

Instalace tepelných čerpadel provádíme hlavně ve městech Třebíč, Velká Bíteš, Náměšť nad Oslavou, Ivančice, Brno a okolí.